ElektraOil
0
No products in the cart.
hero background

Filtry Hydrauliczne

Poziom zanieczyszczenia oleju zwiększa się wraz z czasem jego użytkowania. Chcąc jak najbardziej spowolnić ten proces, należy stosować filtry hydrauliczne, które mają za zadanie usuwać niepożądane substancje znajdujące się w oleju. Dzięki nim drobiny metali oraz pyły są przechwytywane, nie przemieszczają się wewnątrz maszyny i nie zagrażają jej żywotności. Filtry Mann cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ sprawdzają się w trudnych warunkach oraz przy ekstremalnym obciążeniu.

W asortymencie posiadamy modele zawierające materiał z włókna szklanego, poliestru, celulozy, włókna metalowego oraz siatki ze stali nierdzewnej. Każdy z nich ma inną specyfikację i sprawdza się w innych warunkach. Szeroki wybór modeli, pozwala na dobranie produktu, który najlepiej sprawdzi się w danym urządzeniu np. produkty z włókna szklanego lub siatki ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane nawet przy dużym ciśnieniu. Wybór odpowiedniego filtra zależy
od jego funkcji, poziomu zanieczyszczenia, odporności na uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne, a także wielu innych czynników.

Filtry ssawne stosuje się do wstępnego oczyszczenia oleju pobieranego przez pompę hydrauliczną. Są one niezwykle istotne dla pracy każdej maszyny czy konstrukcji, ponieważ zapobiegają uszkodzenia najważniejszych ich komponentów poprzez filtrowanie cieczy pracowniczej. Dodatkowo, są one niezwykle wytrzymałe, a swoją funkcjonalność zachowują nawet podczas najbardziej wymagających pracach.

Filtry powrotne stosuje jest do oczyszczenia oleju spływającego z układu hydraulicznego do zbiornika. Dzięki temu zapobiega zanieczyszczeniu konstrukcji lub maszyny podczas końcowych etapów procesu mającego na celu rozprowadzenie medium do odpowiednich elementów urządzenia w taki sposób, by pozbawione było niechcianych cząstek mechanicznych, które mogłyby zaszkodzić ogólnej funkcjonalności układu.

Filtry hydrauliczne puszkowe mogą być montowane na powrocie, ssaniu , na linii pojedynczo lub parami. Ich zadaniem jest oczyszczanie oleju mineralnego tak, drobinki mechaniczne nie mogły przedostać się do układu funkcjonalnego maszyny (szczególnie kluczowych elementów jej układu). Dzięki temu możliwa jest kontynuacja pracy konstrukcji bez konieczności wykonywania ciągłych przeglądów oraz manualnego czyszczenia.

Filtry oddychające służą do oczyszczania zasysanego powietrza z zanieczyszczeń. Absorbują one parę wodną, którą następnie przepuszczają do ponownego użytku, zostawiając za sobą wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby wywołać nieprzyjemną atmosferę. Mogą one być montowane na wiele sposobów, a ich zastosowanie sprawdzi się w wielu miejscach, takich jak na przykład hale produkcyjne.