ElektraOil
0
No products in the cart.
hero background

Filtry Hydrauliczne

Poziom zanieczyszczenia oleju zwiększa się wraz z czasem jego użytkowania. Chcąc jak najbardziej spowolnić ten proces, należy stosować filtry hydrauliczne, które mają za zadanie usuwać niepożądane substancje znajdujące się w oleju. Dzięki nim drobiny metali oraz pyły są przechwytywane, nie przemieszczają się wewnątrz maszyny i nie zagrażają jej żywotności. Filtry Mann cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ sprawdzają się w trudnych warunkach oraz przy ekstremalnym obciążeniu.

W asortymencie posiadamy modele zawierające materiał z włókna szklanego, poliestru, celulozy, włókna metalowego oraz siatki ze stali nierdzewnej. Każdy z nich ma inną specyfikację i sprawdza się w innych warunkach. Szeroki wybór modeli, pozwala na dobranie produktu, który najlepiej sprawdzi się w danym urządzeniu np. produkty z włókna szklanego lub siatki ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane nawet przy dużym ciśnieniu. Wybór odpowiedniego filtra zależy
od jego funkcji, poziomu zanieczyszczenia, odporności na uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne, a także wielu innych czynników.

Filtry ssawne stosuje się do wstępnego oczyszczenia oleju pobieranego przez pompę hydrauliczną.

Filtry powrotne stosuje jest do oczyszczenia oleju spływającego z układu hydraulicznego do zbiornika.

Filtry hydrauliczne puszkowe mogą być montowane na powrocie, ssaniu , na lini pojedynczo lub parami .

Filtry oddychające do oczyszczania zasysanego powietrza z zanieczyszczeń , absorbują wodę